SPRINT NA 1/4 MÍLE

Jedná se o závod ve sprintu na 1/4 míle, měřený časomírou s fotobuňkami na startu i v cíli. Závodí se na čas ve čtyřech drahách, se soupeři ve stejné kategorii.

Na sprint je nutné se zaregistrovat v hlavním stanu a to (v sobotu) v čase od 9:00 do 11:30. K tomu, aby jste se mohli přihlásit na start tohoto závodu je třeba znát několik údajú o svém voze a také mít připraven 100,- Kč poplatek (prosíme, aby jste měli peníze co nejpřesněji - 2x50, 1x100, popř. 1x200; bereme pouze papírové bankovky).
Registrace: nahlásíte do jaké kategorie pojedete, vaše celé jméno (jméno a příjmení), typové označení vozu a jeho výrobce, obsah motoru, typ přeplňování (turbo/kompresor), popř. NOS/Wankel. Od nás obdržíte dvě barevné samoplepky s číslem, které si vylepíte na boční (pokud možno zadní boční) skla, poté je nutné sledovat dění na sprintovací dráze a jen čekat na vyhlášení startu vaší kategorie.
Zařazení do kategorie: auta se zařazují do jednotlivých kategorií dle obsahu (platí pro atmosfericky plněné motory). Pro přeplňované motory, motory Wankel a auta s NOS jsou připraveny KOEFICIENTY...viz tabulka, vyjímku tvoří kategorie SPECIAL a DIESEL. V kategorii DIESEL koeficienty neplatí a vozy se řadí do kategorií pouze podle obsahu...viz tabulka
Vyhlášení výsledků a předání pohárů: výsledky vašeho snažení budou zpracovány ihned po odjetí všech kategorií a vyvěšeny na hlavním stanu. Vyhlášení vítězů a předávání poharů proběhne v 17:00 v prostoru V.I.P. sekce.
Měření rychlosti v cíli
JAK ROZDĚLUJEME AUTA DO SPECIÁLŮ:
Pozor !!!

Pro Kategorii DIESEL do 2500 ccm - vozidla, jedoucí s NITREM se přeřazují do kategorie DIESEL nad 2500 ccm

Druhá změna se týká vozidel, které nemají samonosnou karoserii, ale jsou rámové konstrukce (např: Kaipan, Ariel Atom, atd.), všechna tyto vozidla se zařazujé do kategorie SPECIAL

KDO SE ŘADÍ DO SPECIÁLŮ !!!

1. auta která změnila umístění motoru od továrního modelu
2. dtm, formule, buginy, bi-moto motokáry atd.
3. nově se mezi speciály řadí auta s !!!!! příhradovou rámovou !!!!! konstrukcí (např: Kaipan, Ariel Atom, atd.)
4. ELEKTROMOBILY
5. pořadatel si vyhrazuje právo umístit vůz do speciálu dle svého uvážení, nevíme co na nás ještě připravíte za lahůdky, vše se vypsat nedá.